Mówienie przez radio

Im krócej, tym lepiej

Niektórzy ludzie mają tendencję do gaworzenia, kiedy wchodzą na antenę. Krótkie zdania i przemówienia są prawie zawsze lepsze. Przejdź do sedna sprawy. Powiedz to, co chcesz powiedzieć.

Zwolnij

Większość prezenterów i spikerów ma przekonanie, że trzeba mówić szybko. Zwolnij. Poświęć trochę więcej czasu, kiedy mówisz i upewnij się, że dobrze wymawiasz słowa. Staraj się mówić ciszej, a nie jak 8-latek, kiedy ciężarówka z lodami przejeżdża obok twojego domu.

Odbiorniki stacjonarne i przenośne

Zmieniaj swój ton

Niestety, zwykle jest tak, że ludzi nie obchodzi o czym mówisz, jeśli nie mówisz tego w sposób, który wzbudza zainteresowanie. Zmieniaj swój ton. Zatrzymaj się kilka razy, przyspiesz trochę i zwolnij. Jeśli słuchasz prawdziwych profesjonalistów radiowych, usłyszysz, że robią to cały czas. To część powodu dla którego potrafią utrzymać publiczność przez 3 lub więcej godzin.

Przygotuj z wyprzedzeniem, co zamierzasz powiedzieć:

W większości przypadków, kiedy nadajesz przez radio, nie wiesz o czym będziesz mówił, ani z kim będziesz rozmawiał. Podczas gdy to uczy bycia dobrym improwizatorem, przygotowanie pomaga w ogromnym stopniu. Mając pod ręką kilka statystyk, być może kilka wstępnie wyedytowanych segmentów audio i podstawowy pomysł na to, co chcesz powiedzieć, może znacznie poprawić twoją wydajność na antenie.

One thought on “Mówienie przez radio

Dodaj komentarz