Wybierz odpowiedni mikrofon

Nie jest tajemnicą, że jakość dźwięku jest kluczowa dla sukcesu radio. Twoi słuchacze chcą płynnych i przyjemnych wrażeń słuchowych. Oznacza to, że twój głos powinien być bogaty i czysty, a dźwięki nie powinny rozpraszać uwagi.

Możesz naprawić wiele rzeczy podczas edycji, ale to zabiera czas i energię, która powinna być poświęcone na tworzenie lepszych treści, szukanie gości i promowanie podcastu. Najprostszym i najbardziej produktywnym sposobem na stworzenie czystego dźwięku jest zastosowanie pewnych technik mikrofonowych. Z odpowiednimi technikami mikrofonowymi i odrobiną praktyki, powinieneś być w stanie tworzyć nagrania, które wymagają minimalnej edycji. Te techniki mikrofonowe poprawią jakość dźwięk.

Internet zrewolucjonizował radio

Wybierz odpowiedni mikrofon

Nie potrzebujesz mikrofonu za 5000 złotych, aby tworzyć czyste pliki audio. W rzeczywistości, można nagrać profesjonalne odcinki podcastu z mikrofonem, który kosztuje mniej niż 500 złotych. Ale jaki rodzaj mikrofonu wybrać?

Mikrofon pojemnościowy jest najlepszy do delikatnych wokali i wysokich częstotliwości. Dźwięk jest bardzo czysty, ale oznacza to również, że wychwytuje niedoskonałości i dźwięki otoczenia, takie jak oddychanie czy przełykanie.

Ten typ mikrofonu jest najlepszy dla kogoś, kto ma duże doświadczenie i wie jak kontrolować swój głos, lub kogoś, kto nie ma nic przeciwko spędzaniu dużo czasu na edycji.

Mikrofon dynamiczny jest świetny do przechwytywania głośnych wokali i ostrych dźwięków. Nie mają one czystości i precyzji mikrofonu pojemnościowego, ale są bardziej niż wystarczające do podcastingu. Najlepsze jest to, że są one znacznie tańsze od mikrofonów pojemnościowych.

One thought on “Wybierz odpowiedni mikrofon

Dodaj komentarz